Smoczki dla dzieci to coś, co albo się wykorzystuje, lub nie. Niektóre dzieci ich potrzebują, pozostałe - nie znoszą

Smoczki dla dzieci to coś, co albo się wykorzystuje, lub nie. Niektóre dzieci ich potrzebują, pozostałe – nie znoszą. Na pewno nie należałoby robić wielkich zapasów wcześniej. Może się wykazać, iż wasze dziecko smoczka w ogóle nie polubi lub będzie mu się odpowiednio ssało jeden, dany typ (natomiast ty będziesz mieć zapasy całkowicie odmiennego, wykorzystywanego poprzez pozostałych). Lepiej zatem nie robić zakupów na zapas. Smoczek to jedna spośród tychże rzeczy, jaką zakupisz “na każdym rogu” – spokojnie ktoś będzie ci mógł ją dać w dowolnej chwili, jeżeli wykaże się, iż jest niezbędna.

Jak stosować smoczka?

Przyjmuje się, iż pierwsze smoczki dla dzieci mogą być wprowadzone przed czwartym tygodniem życia dziecka, natomiast pełne odłożenie winno wystąpić maksymalnie w strefach 18 miesiąca życia. Smoczek winien być dobierany pod kątem wieku dziecka. Istotny jest również kształt smoczka. Smoczki dla dzieci powinny być zmieniane co miesiąc-dwa. Zawsze powinny być czyste. Podkreśla się również, by nie przywiązywać dziecku smoczka na taśmie przy szyi. Przed nabyciem smoka lateksowego należałoby zobaczyć, czy dziecko nie ma uczulenia na tenże produkt.

Smoczki dla dzieci: smoczek wywołuje wadę zgryzu?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Odpowiednie stosowanie smoczka nie grozi brzdącowi, jednak jego przesadzanie już tak. Po czwartym miesiącu życia dziecka, potrzeba ssania u maluchów stopniowo ustępuje. Wówczas powinniśmy rozpocząć oduczać dziecko od smoczka – wykorzystywać go jedynie do usypiania oraz wyciągać natychmiast po zaśnięciu. To, co jest najistotniejsze, to uważne obserwowanie małego. Jeżeli trudno mu się rozstać z „przyjacielem-uspokajaczem” zastanówmy się, co jest owego etiologią.

Czy istnieje najodpowiedniejszy smoczek dla niemowlaka?

Typów smoczków jest niezwykle wiele, nic zatem nadzwyczajnego, iż rodzice stojąc przed sklepową półką mogą dostać zawrotu głowy. Rozpocznijmy natomiast od początku. Najistotniejsze to dobrać smoczek o dobrym wymiarze. Smoczek dla wcześniaka jest dostępny w trzech wymiarach we współzależności od owego w jakim tygodniu nastąpił poród. Każdy spośród nich wyróżnia się tym, iż jest mniejszy aniżeli smoczek dla malucha donoszonego, nie ma lateksu i BPA – związków sztucznych wykorzystywanych do produkcji tworzyw syntetycznych natomiast przede wszystkim nadają się do antyseptyki w określonych narzędziach co jest w wypadku wcześniaka bardzo ważne.

Przed ukończeniem 1 roku życia należy powoli wychodzić z wykorzystania smoczka. Zanika wówczas konieczność ssania oraz jest to odpowiedni czas na rozstanie z wyjątkowym smoczkiem. Przegapienie owego czasu w wykorzystywaniu smoczka może wywołać, że korzystanie z niego stanie się negatywnym sposobem, wywołującym szkodliwe zmiany w jamie ustnej. Nie jedynie choroby zgryzu, jednak również ogromne wady wymowy. Więc również dobrze jest dużo wiedzieć o smoczkach dla maluchów.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com